» » » » Lider silikon L do luster 310 ml
Obrazek

Lider silikon L do luster 310 ml

Koszt wysyłki: od 9,99 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 19,00 zł
InPost Paczkomaty24 - 9,99 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Numer katalogowy: 939103


Zapytaj o cenę

  • Opis produktu
sylikon

Silikon L do luster

Silikon L to jednoskładnikowe szczeliwo silikonowe o neutralnym systemie utwardzania

Opis Silkonu l

Silikon L do luster jest jednoskładnikową, elastyczną masą uszczelniającą o neutralnym systemie utwardzania. Daje wysoko- i trwale elastyczne uszczelnienie, charakteryzujące się bardzo dobrą przyczepnością do szkła, laminatów szklanych oraz do większości materiałów i podłoży spotykanych w budownictwie: drewna, tynku, cegły, betonu, gazobetonu, zapraw cementowych, glazury, metali oraz większości nie plastycznych tworzyw sztucznych.

Silikon L do luster jest trwały, całkowicie odporny na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Zastoswoanie silikonu do luster:

Silikon L do luster przeznaczony jest do klejenia mozaik lustrzanych ( klejenie lustro – lustro ) oraz do bezpośredniego mocowania luster dekoracyjnych na różnych podłożach: glazurze, szkle, tynkach, betonie, w ramach metalowych, drewnianych lub z tworzyw sztucznych.

Opakowania silkonu: Kartusz a’300 ml

Kolorystyka: bezbarwny

Sposób stosowania silkonu do luster

Powierzchnia, na którą ma być stosowany silikon, powinna być czysta, wolna od kurzu, pyłu, tłuszczu, smaru, rdzy i innych substancji osłabiających przyczepność. Szkło, powierzchnie glazurowane, drewno należy odtłuścić alkoholem, benzyną ekstrakcyjną bądź innym rozpuszczalnikiem. Silikon L do luster należy nakładać równoległymi, pionowymi pasmami bądź punktowo w celu umożliwienia odparowania ubocznych produktów utwardzania silikonu. Do chwili utwardzenia silikonu nie należy uszczelniać obrzeży lustra. W zależności od wielkości i ciężaru, lustro powinno – po przyklejeniu – pozostać podparte przez kilka do kilkunastu godzin. W przypadku stosowania luster nieznanego producenta należy przed klejeniem lustra wykonać próbę jego klejenia. Lustro powinno być bowiem zabezpieczone zgodnie z normą PN-EN 1036:2001 Szkło w budownictwie. Lustra ze szkła float ze srebrną powłoką do użytku wewnętrznego lub z normą DIN 1238 następującymi powłokami: 0,7 g/m2 srebro 0,2 g/m2 miedź 50 m grubość podkładu i warstwy nawierzchniowej, w tym 20 m podkładu.


Składowanie silikonu do luster: 12 miesięcy od daty produkcji.
Temperatura składowania silkonu do luster to zakres: +5 do +35C

Wydajność silkonu do luster:

Z jednego kartusza 300 ml uzyskuje się ok. 18 mb spoiny o wymiarach 4 x 4 mm

Podstawowe parametry silikonu do luster:

System utwardzania: alkoxy Gęstość [ g/cm3 ]: 1,01 – 1,03
Twardość Shore’a po 14 dniach wg DIN 53505 [ Shore A ]: 19
Wytrzymałość na rozciąganie przy 100% wydłużeniu wg ISO 8339 [ N/mm2 ]: 0,29 – 0,30
Wytrzymałość przy zerwaniu wg ISO 8339 [ N/mm2 ]: 0,50 – 0,51
Wydłużenie przy zerwaniu wg DIN 53 504 [ % ]: 570
Czas utwardzania wgłębnego: 2 mm/24 h
Czas powierzchniowego schnięcia ( obrabialność ) [ min ]: ok. 10
Temperatura stosowania [ oC ]: +5 do +40 Odporność termiczna [ oC ]: -40 do +180

Atesty silikonu do luster:

Ocena Higieniczna nr HK/B/1187/03/2003 wydana przez PZH w Warszawie Deklaracja Zgodności z PN ISO 11 600 Spełnia wymagania Norm DIN 18545 gr. E BHP i P. POŻ.:Produkt nieutwardzony może działać drażniąco na drogi oddechowe i skórę.
Chronić oczy przed kontaktem z silikonem

CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI! Stosować w przewietrzanych pomieszczeniach Aktualizacja: Dane zamieszczone w niniejszej Karcie Informacji Technicznej są zgodne z obecnym stanem naszej wiedzy i zostały podane w dobrej wierze. W razie nie zastosowania się do zaleceń dotyczących sposobu stosowania masy, firma MyGlass nie ponosi odpowiedzialności za jakość uszczelnienia.